Τετάρτη 25 Μαΐου 2011

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΥΠ.ΕΛ. ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ Α.Δ.ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΚΑΙ Δ.Τ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Ημιτελική φάση:

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΕΙΡΗΝΙΟΥ

Στην παράταση κρίθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων  Α.Δ. Γρεβενών και  Α.Δ. Ιωαννίνων  όπου την Πέμπτη 26-05-2011 στο ΔΑΚ Γρεβενών και ώρα 17.00 μ.μ. θα αντιμετωπίσει το Δ.Τ. Θεσσαλονίκης. 10ο λεπτό –  Αχ. Οικονόμου  1-0. 12ο λεπτό - Ανδρούτσος  1-1. 21ο λεπτό –  Οικονόμου  1-2.  47ο λεπτό –  Καραγιάννης  2-2.103ο λεπτό –  ο Ντάνας 3-2. 112ο λεπτό –  Γκέτσιου, 4-2.
Συνθέσεις:
Α.Δ. Γρεβενών (Γιώργος Ισαακίδης): Κ. Λάχανος, Αν. Κύρκος (83΄Γ. Κυρατζής), Π.
 Χριστοδούλου, Δ. Τσιοπλής (70΄ Ν. Κακούσιος), Γ. Ταμπακάκος, (46΄Ε. Παπαγεωργίου), Δ. Γκέτσιος, Αβ. Ιωαννίδης, Ευρ. Δούμας, Χ. Καραγιάννης, Αχ. Οικονόμου (91΄ Π. Ντάνας), Π. Λάλλος
Α.Δ. Ιωαννίνων (Σπύρος Τασούλας): Μπούκας, Μιχαηλίδης (84΄Νικολάου), Ντόβας (52΄Κατερός, 94΄Πρέντζας), Αργύρης, Σαπλαούρας, Ανδρούτσος, Μπόσιας, Καραμπίνας, Οικονόμου (66΄Κατσίλας), Κοσμάς, Νάτσιος

ΓΗΠΕΔΟ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Στο γήπεδο Βατολάκκου αγωνίστηκε το δεύτερο ζευγάρι του ημιτελικού αγώνα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Υπ. Ελ. Αστυνομίας, ανάμεσα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης και της Χαλκιδικής. Το εισιτήριο για τον τελικό αγώνα που θα γίνει την Πέμπτη 26/5/2011 στο ΔΑΚ Γρεβενών πήρε η ομάδα της Θεσσαλονίκης, καθώς επικράτησε της ομάδας της Χαλκιδικής με σκορ 5-2. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι: Παπαδόπουλος 22', Τελλιάδης 37' και 57', Σαπάνης 67' (πέναλτι), και Ιωαννίδης στο 84', ενώ για τους ηττημένους σκόρερ ήταν οι: Χρυσέλης 63' (πέναλτι) και στο 81' ο Σταύρου.
Συνθέσεις:
Δ.Τ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Τουρσούκης): Παναγόπουλος, Γαλάνης (37' Παπακώστας), Δούνας  (63' Βέρρος), Μαντζιώτας, Τέλλος (56' Ζίκος), Κουκούτσης, Ντάκης (60' Αλέξης), Τελλιάδης, Παπαδημητρίου (45' Ιωαννίδης), Ζαφειριάδης (60' Σαπάνης), Παπαδόπουλος
Α.Δ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ (Γραμμένος): Κουτσιούκης, Χατζηθεοδωρίδης (45' Λάλος), Μπόμποτας (63' Βλάχος), Δηνήτσας, Χρυσέλης, Καραμαύρος, Κούσας, Γκουβεντάρης, Σταύρου, Πεκρίδης (69' Σιχνάκης), Αγγελής (60'Τζίτζινος).